Jelikož jsem fanouškem vlastní hudby v autě, tak jsem chtěl nějaké třeba i chytřejší rádio, které by zvládlo víc než jen pouštět hudbu přes bluetooth. Nabízely se dvě verze rádií do BMW, první s otočnými čudlíky a pak ta čistě dotyková. Zlákala mě čistě dotyková verze, tak jsem si koupil Android rádio s 9″ displejem. Nebudu tu popisovat průběh montáže, YouTube je toho plný, chtěl bych se tu pobavit spíše o funkčnosti. Začal bych asi tím, že mi číňan poslal jinou verzi rádia než jsem původně chtěl, ale nevadí, i tak to šlape celkem dobře, UI reaguje svižně, oproti jiným univerzálním 2din rádiům z číny se dokonce UI nefreezuje a ani necrashuje Obchod Play při stahování aplikací. Softwarově se to dle mého povedlo, dokonce i při použití multitaskingu rádio drží obstojně. Display má také velmi fajn pozorovací úhly a na takové čínské rádio i vskutku fajn barvy, lze si nastavit i barvu podsvitu bočních tlačítek, lze si i nastavit automatické ztmavení displeje při rozsvícení světel – paráda.

Zvukově mě rádio překvapilo, už jen protože tam mělo být 50W TDA ale je tam místo toho nějaká 45W Toshiba, tak hraje opravdu suprově. Basy pořádně vyniknou a výšky taktéž. Rádiu velmi pomůže zabudovaný EQ a různé „Enchantmenty“ zvuku, kterné má v nastavení.

BMW e46 - android radio
Zesilovač rádia

 

Problémy

Prvním problémem je chlazení zesilovače samotného. Neříkám že to bude mít každé rádio, já koupil „placatou“ verzi tohoto rádia, prodávají se ještě takové s „1dinovým výstupem za displayem“, to je zrovna to ve zmíněném videu. A vlastně ten zesilovač jsem u té mé placaté verze neměl vůbec přišroubovaný k tomu hliníkovému chladiči a docházelo k jeho špatnému chlazení. Aby to číňan nějak vyřešil, zalil zesilovač tunou teplovodivé pasty. Muselo dojít k následnému tuningu – provrtal jsem díry skrz chladič, vylámal pár žebírek, abych se dovnitř dostal pinzetou, chytil matky na šrouby a bylo hotovo. Nyní dávám rádiu vyšší šance na přežití.

Další problém spočívá v Bluetooth – Nic není dokonalé a sdílení kontaktů přes bluetooth z vašeho mobilu do tohoto rádia už vůbec ne. Rádio si někdy samo od sebe řekne, že už nemá náladu na vaše kontakty a smaže vám je jak ze sebe samého, tak i Z TELEFONU. Doporučuji v telefonu zakázat jejich sdílení s bluetooth zařízením. Pokud náhodou kontakty ukládáte na Google účet a rádio vám je smaže jako mě, máte možnost smazané kontakty obnovit z koše ve vašem Google účtu.

Do třetice všeho špatného, nahodilé resetování nastavení – Rádio se dá nastavit podle svého gusta, zda nebudou pípat dotyky na rádiu, jak budou podsvíceny postranní tlačítka atd. Tak toto nastavení se někdy samovolně může restartovat do původního nastavení. (aplikací, nebo nastavení androidu, či rozvržení ikon nebo widgetů na dom. stránce se to netýká.) Stalo se mi to asi tak 2x do měsíce a nemá na to vliv, když se rádio natvrdo odpojí od napájení. Zda-li je to víc otravný, nebo víc vada rádia, nechám už na Vás.

 

Zapojení rádia, dokumentace

Hledal jsem opravdu dlouho, ale pak přeci jen našel. Nutno poukázat na anténu pro Bluetooth a na Wifi anténu, docela ghetto provedení, ostatní rádia to mají pomocí šroubovacích antének, jen tady je to speciálně. Heslo pro „Factory settings“ je u tohoto rádia 3368 (změna loga při načítání aj.)Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.