! Tato operace může váš telefon hardwarově poškodit, vše děláte na vlastní riziko.

ADB neboli Android Data Bridge, je jeden ze způsobů jak dostat data do vašeho Android zařízení či s ním pomocí této metody nějakým způsobem komunikovat, v tomto návodu ukážu jak flashovat .ZIP soubory do vašeho androida pomocí ADB Sideload v recovery.
Doporučuji k tomuto návodu použít TWRP recovery nebo CWM recovery.

Stáhněte si ADB instalátor, a nainstalujte jej.

ADB instalace
Instalace driverů pro ADB

Všude odpovíme klávesou „Y“program se sám zavře a je nainstalován.

Nyní mobil spustíte v recovery režimu, a přejdete do ADB módu pomocí ADVANCED -> ADB SIDELOAD a potáhněte posuvník pro spuštění ADB.

android ADB
Otevřte složku ve které se nachází .ZIP soubor, v ní stiskněte SHIFT + Pravé tlačítko myši -> Zde otevřít příkazové okno

android ADB
Použijte příkaz adb devices a stiskněte ENTER, pomocí tohoto příkazu, zjistíte zda zařízení je správně připojeno a nachází se ve správném módu. Pokud se zařízení nezobrazí a bude to psát ‚none‘, je nutné nainstalovat manuálně drivery (vybrat ze seznamu -> android device -> ADB sideload). Případně je chyba jinde, či není otevřený ADB ze strany mobilu.

android ADB
Použijte příkaz adb sideload „název souboru.zip“ a stiskněte ENTER

Začnou nabíhat procenta, a na mobilu se začne psát někde v konzoli co se právě děje, jakmile se flash dokončí, bude to vypadat asi takto.

A nyní jste naflashovali soubor do vašeho zařízení aniž by jste museli cokoliv kopírovat do mobilu či na SD kartu. Tento postup je ozkoušen pro CWM a TWRP recovery a je plně funkční. Lze takto flashovat i samotný systém.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.