Chcete nainstalovat Windows 11 na počítač který nesplňuje požadavky? Je tu několik možností kterými to lze vyřešit. Pozor, nejde ale pouze o TPM čip, musí být také možnost UEFI bootování a také se musí váš CPU nacházet na support listu intel amd (ale kdo ví jak to je, reálně jsem nainstaloval W11 i na počítače které neměly CPU na onom listu – a to bez jakéhokoli bypassu.). Tohle vše se dá ale obejít a i tak W11 lze nainstalovat na nezpůsobilý počítač. Je tu ale pár možností které je třeba zmínit před následujícím bypassem:

Stačí upravit nastavení v BIOSU – Většina novějších základních desek již mají vše pro splnění požadavků zabudovaný a stačí to jen povolit v nastavení BIOSu.

Dokoupení TPM čipu do příslušného slotu – Některé starší základní desky mají TPM slot do kterého je možnost na ebayi apod. dokoupit TPM čip. Ale jak je zmíněno výše – není to jen o TPM čipu.

 

BYPASS #1: ÚPRAVA SOUBORU – Lze na instalačním médiu upravit soubor \sources\appraiserres.dll, úprava spočívá v odstranění všech řádků, které obsahují klíčové slovo TPM. A následně se ještě musí upravit 7 odstavců pod klíčovým slovem CpuFmsBlockingX86Amd64. Tento bypass se mi však nějak extra neosvědčil, byl funkční pouze na některých PC.

BYPASS #2: ÚPRAVA REGISTRU – Úplně nejjednodušší a nejspolehlivější bypass je upravení registru během procesu instalace. Stačí pomocí kombinace SHIFT+F10 otevřít příkazový řádek, pak spustit regedit ve kterém následně vyhledáte cestu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup , následně klikněte PTM na složku setup a vyberte NOVÝ > KLÍČ zadejte název LabConfig a potvrďte entrem. Zvolte nově vytvořenou složku a pravým kliknutím na ní vytvořte tři DWORD (32-bit) hodnoty s hodnotou 1, jejich názvy jsou:
BypassSecureBootCheck
BypassRAMCheck
BypassTPMCheck
BypassCPUCheck (volitelně)

bypass tpm check windows 11

Takto by mělo vypadat hotové nastavení

Nyní lze Editor registru zavřít a můžete pokračovat v instalaci systému.

Co jsem pak ještě zkoušel, tak jsou plně funkční i aktualizace, aktivace a další důležité součásti systému.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.