Tato operace může váš telefon nenávratně poškodit (brick).

Prvně musíte najít systém který vyhovuje vašemu zařízení, po stránce CPU, RAM atd. Systém který chcete do mobilu vložit, musí mít stejnou architekturu, jako procesor vašeho mobilu. Pokud tak nebude, tak je dost možné že zařízení nějakým způsobem bricknete.

Pokud systém nechcete měnit ale chcete jen přeinstalovat stávající, stačí do Googlu nabouchat model vašeho telefonu a přidat za to klíčová slova jako například „Stock firmware“ a pak stačí postupovat dle níže uvedených bodů.

Soft-Brick: SoftBrick se vyznačuje tím že po špatném nahrání systému(nebo po nějaké jiné zásadnější softwarové chybě), se telefon dostane do tzv. BootLoopu, telefon se bude do nekonečna restartovat, takže bude jen problikávat úvodní logo telefonu, nebo také muže být pouze černý display a nebo mobil bude jen pouze vrčet po zapnutí. Toto není nějak extra velký problém, stačí mobil vypnout a přes recovery či ADB nahrát nový firmware či stock systém který zařízení podporuje, a mobil se opět rozeběhne jak má.

Hard-Brick: HardBrick je ale už větší problém. Hardbrick většinou zasahuje až do poškození hardwaru samotného mobilu, mě například při mých prvních pokus na mém starém mobilu po flashnutí špatné ROM z neověřených stránek odešla NAND flash paměť v telefonu. Dalším velkým problémem je to, že pokud v servisu zjistí že jste mobil jakkoliv po SW stránce upravovali, tak vám záruka NEBUDE uznána. Takže to už je jen o štěstí. HardBrick se často stane když do mobilu nahrajete ROM která běhá na jiné architektuře než běží váš procesor v mobilu, nebo také při flashování kernelu.

Začněme tím že v našem mobilu změníme RECOVERY aby bylo možné v mobilu pohybovat s ruznými oddíly paměti. Osobně doporučuji TWRP Recovery. Na XDA Dev., či na NeedRom si vybereme nějakou ROM která náleží modelu vašeho telefonu, zkontrolujte prvně aby se shodovala architektura (arm, arm64 atd.), systém vybírejte z nějakých ověřených webů, jako jsou například zde uvedené.

Po té co vybereme systém tak jej nakopírujeme na SD kartu či do Interní paměti telefonu (doporučuji SD, nebo nejlépe využít ADB) a vstoupíme do změněného recovery našeho mobilu.

1.) Klepněte na „Install“
2.) Vyberte úložiště, na kterém se nachází vaše ROM, a klepněte na ni
3.) Pokud chcete falshovat ještě nějaké věci k té ROM, klepněte na „Add more Zips“
4.) Po té posuňtě modrý posuvník, a zahajte flash nové ROM.
5.) Po dokončení klikněte na „Reboot system“

Většinou po naflashování nového systému, se může stát že budete například 5 – 10 minut čekat než se systém poprvé zapne (nastavují se aplikace atd.) další zapnutí se už budou načítat standardní rychlostí v závislosti na rychlosti vaší paměti v telefonu.

A nyní máte již plně nainstalovaný nový systém.
Mějte prosím na paměti, že některé systémy neobsahují Gapps, což jsou aplikace od Google, najdete je ZDE, jsou potřeba pro správnou funkčnost systému, systém bez nich lze zapnout, ale můžou vyskakovat různé chybové hlášky… Gappsy opět naflashujete přes ADB nebo z SD karty v recovery.

Změna systému android
hotovo


Napište komentář

Zatím zde nejsou žádné komentáře.