První úprava receiveru spočívala v tom aby se lépe chladil, neboť celkem 5 lineárních napěťových regulátorů (ic104,ic107,ic106,ic108,ic105), které už samy od sebe extrémně vyzařují teplo, bylo umístěno na jednom malinkém hliníkovém plechu, který se samozřejmě třeba po hodině fungování rozpálil na neskutečný teploty (netuším zda mělo jít o kurvítko a nebo se prostě šetřilo), proto jsem pod nima vyměnil teplovodivou pastu a na hliníkový plech jsem namontoval chladič z nějaké starověké Motherboardy + ventilátor 80×80 který má regulované otáčky podle teploty chladiče. Termistor jsem umístil přímo na spod chladiče mezi žebrování (šedá dvojlinka na foto) aby snímal co největší teploty.

Thomson DPL2000 - aktivní chlazení
Ukázka nainstalovaného ventilátoru s chladičem na malé hliníkové destičce.

Tišťák s ovládáním ventilátoru jsem poté umístil na záda receiveru + jsem k němu přidal i spouštění přídavného zdroje pro bluetooth o kterém bude víc níže. Schéma zapojení té regulace ventilátoru naleznete ZDE.

Dalším vylepšením bylo bluetooth, jelikož receiver mám v jedné straně pokoje a televizi zase naopak v druhé + je k ní ještě připojena anténa ze střechy tak tu neustále bojuji se zemnící smyčkou. Tak abych nemusel řešit při sledování filmů z notebooku nějaké přepojování drátů atd. atd., tak se notebookem pouze připojím na bluetooth a je vyřešeno. Našel jsem na aliexpressu skvělý bluetooth modul, který má opravdu skvěle čistý zvuk, žádný šum, žádný brum a hlavně žádné zkreslení! Také na něm ještě není koncák, tudíž jsem nemusel provádět žádné výraznější úpravy, než jen odebrání jack konektoru. A bluetooth jsem zapojil uvnitř receiveru na jeden z vstupů. Jediný co jsem byl línej řešit bylo to, proč když to připojím do receiveru na jakoukoli +5V linku tak to brumí, vyřešil jsem to tedy vlastním přídavným zdrojem z jedné nabíječky na mobily, jen spešl pro to bluetooth.

Service manual: Thomson DPL2000 / DPL2010 – Stáhnout



Napište komentář

Zatím zde nejsou žádné komentáře.